Mrs. Mendoza purchased a 30-lb bag of oranges for $31.50. She could have purchased a 5-ib bag of oranges for $6.05. How much money did she save per pound by buyingthe 30-lb bag instead of six 5-lb bags?$0.16 per lb.$0.18 per lb$0.27 per lb.$0.31 per lb.None of these choices are correct.