ariaethiopia12 ariaethiopia12
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Four hamburgers cost 13.95. Find the unit rate

Respuesta :

YeaImSyko
YeaImSyko YeaImSyko
  • 22-09-2022

Answer:

$3.48

Step-by-step explanation:

Divide the number of hamburgers by the total cost:

13.95 / 4 =

3.4875

$3.48

Answer Link
brianabbott408 brianabbott408
  • 22-09-2022
The answer is 3.48 take 13.95 and divide it by 4
Answer Link

Otras preguntas

When you spoon sugar into iced tea and the sugar quickly dissolves, you are witnessing water's property. A. polar B.cohesive C.solvent
select the expression that is equivalent to (x+5)^2
Which point on the graph shows minimum wage as the price floor?
According to nelly, why was catherine able to behave so well at thrushcross grange before heathcliffs return
Cold ocean currents affect climate by a. warming land. b. cooling land. c. causing precipitation. d. flooding.
The value of y varies directly with x, and y = 63 when x = 14. Find y when x = 28.
If you know a particular amino acid sequence can you figure out the dna for sequence
How did issues of power, wealth and morality influence exploration and colonization in North America? Also give historical example of power, wealth and morality
If i pay 10% extra of my regular charge each month on my bill of $35.00, how long until i have built up a full month's credit?" representative: "you will have a
1 the beatles' matching outfits of suit jackets and long ties were likely insisted upon by _______ to give them a more "professional" look.