YorUwU
YorUwU YorUwU
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

pls help. ;0 This is for iready.

pls help 0 This is for iready class=

Respuesta :

datducdo3
datducdo3 datducdo3
  • 21-09-2022

Answer:

10.6 ounces

Step-by-step explanation:

1. Divide the total spent by the cost per ounce to get number of ounces bought.

2.65 ÷ 0.25 = 10.6 ounces

Answer Link

Otras preguntas

The ________ method is based on simple arithmetic. The process involves dividing the bits of a frame into equal segments, adding all segment values together, an
fill in the blank with the correct verb ______ enferma A. estoy B. soy
10 the package for the books costs 5 and 10 pencils 4.50€ How Much Does A one book And One Pen Pay In Total?
How far can a 0 iron hit a golf ball There's a photo to help you out
estimate 7.411×47hhhh
Muscle tissue in the body is made up of a group of what working together to perform a common function.
a plan that outlines the steps and timeline for reaching a certain goal is called a(n):
What are six lined stanza called
1 A story written in the ______ point of view is told by one of the characters in the story. third-person objective third-person limited third-person unlimited
A geologist finds a large rock containing a seashell. What does this tell you about the area at the time the rock was formed? A. The area was muddy and wet B. T