hsgehehehheheh hsgehehehheheh
  • 24-08-2022
  • Mathematics
contestada

A company orders 12 boxed lunches from a deli for $107.40. If each boxed lunch costs the same amount, how much do 25 boxed lunches cost?

Respuesta :

eshaljavedmalik6 eshaljavedmalik6
  • 24-08-2022

Answer:

$223.75

Step-by-step explanation:

107.40 ÷ 12 = $8.95

1 box = $8.95

8.95 × 25 = $223.75

Answer Link

Otras preguntas

Within a period, an increase in atomic number is usually accompanied by A. a decrease in atomic radius and an increase in electronegativity. B. an increase in a
A regulation tennis court measures 78 feet long by 36 feet wide.Brad is making a scale drawing of the tennis court using a scale of 1 foot = 1/2 inch.How long i
who what when where why treaty of versailles
What word means able to work properly while using less energy
which is the least? 3.95, 3 5/6, 3 4/5
After a bill passes in the State legislature, it is sent to _____.
Which is a rational number?   A.9
why were roads significant to the roman republic and ancient cultures and religions of the same time period
how much interest will be paid in 2 years for a loan of $1500 at 8.25% simple interest ?
If 4/5 x blank = 2/5 what is blank