mayaanahsan
mayaanahsan mayaanahsan
  • 23-06-2022
  • Mathematics
contestada

if 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets. ​

Respuesta :

mykirahroberts16 mykirahroberts16
  • 23-06-2022
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
Answer Link

Otras preguntas

Which term refers to the process of converting from traditional society into an industrialized society? A. Internalization B. Perpetuation C. Modernization D. R
What idea of the Second Great Awakening best reflected the ideals of the Jacksonian era? redemption revival self-determination reform
Sophias vegetable garden is divided into 12 equal sections. She plants carrots in 8 of the sections. Write two fractions that are equivalent to the part of soph
I have described myself as always having been imbued with a fervent longing to penetrate the secrets of nature. In this line, the author is exploring man versus
does 9 go into 123 for math
What is the most likely reason that horses and mountain goats have hooves?
The present-day Republican Party is descended from the _______ Party. A. Federalist B. Democratic Republican C. Anti-Federalist D. Conservative
Which training principle states that exercising a certain body part or practicing a particular skill primary develop that part of skill
Monica and Michael both want to buy a scooter. Monica has already saved $25 and plans to save five dollars per week until she can buy the scooter. Michael has $
The Supreme Court would have original jurisdiction over which of the following cases. a. Los Angeles v New York City b. United States v Canada c. Canada v Fra