rwhaley742 rwhaley742
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $1.19 per pound. What is the cost of 2.16 pounds of strawberries?

PLEASEEE HELPPPP

Respuesta :

jsimpson11000 jsimpson11000
  • 25-04-2022

Answer:

$ 2.57

Step-by-step explanation:

1.19 $/pound  * 2.16 pound =

Answer Link

Otras preguntas

which of the followinf words may not be capitalized A .Dakota B. September C. Winter D. I I know it not A i
With practice, both Kendra and Jason mastered the violin. (1 point) a. part of a compound subject b. part of a compound predicate c. a direct object
Which of the following is a metamorphic rock formed from shale? a. limestone b. gneiss c. slate d. sandstone
make dialog with simple present tense and past tense
the development of cash-crop economies promotes globalization by
a movie cost $3,254,107 to produce. what digit is in the hundred thousands place
What were the differences between the Political and Radical Reconstruction strategies?
Please help Modern governments often attempt to shape economic conditions in a way that is beneficial to the societies they govern. a. True b. False
N order to have many groups come together and work towards legislation and controlling government decisions, a _____ must be formed.
Round 637.892 to the nearest whole number