daviskamariaa daviskamariaa
  • 22-04-2022
  • Mathematics
contestada

Helpppppppppppppppppp

Helpppppppppppppppppp class=

Respuesta :

chilenickiii
chilenickiii chilenickiii
  • 22-04-2022

Answer:

They need $60.32 in order to purchase the swing set.

Step-by-step explanation:

682.56-200.000 = 482.56

482.56/8 = $60.32

Answer Link

Otras preguntas

How many clarinet scales are theres
In a store 25% of the boxes of cereal contain a prize. 75% of the cereal contains no prize. if you buy two boxes of cereal, what is the probability that neither
9n + 8 = 27 rounded to the nearest hundredth:
6) Which expression is equivalent to 50 - 2y + 7? A. 2(25 - y) + 7 B. 2( 25 + y - 7) C. 10(5 - 2y) + 7 D. 43 - 2y I think the answer is a
what is the unit rate of $14 for 3 cups of coffee​
A train started from rest and moved with constant acceleration. At one time it was traveling 27 m/s, and 150 m farther on it was traveling 54 m/s. Calculate (a)
How to do ratio questions
Question 10: Please help, which statements should be used to prove that the measures of angles 1 and 5 sum 180°?
When experimental evidence _____________ a theory, that theory is made ____________. Which words BEST fill in the blanks? proves, into a law supports, into a la
NEED HELP!!!! Please!!!