scarlett099 scarlett099
  • 21-04-2022
  • Mathematics
contestada

Notebooks cost $9, and package of dividers cost $1.50 per package. Which of the following could be used to determine c , the total cost of one notebook and n packages of dividers?

Respuesta :

Tamannagaur20 Tamannagaur20
  • 21-04-2022

Answer:

c = 9 + 1.50

c = 10.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the significance of the Second Inaugural Address?.
what if walmart advertises one price and then says they were not cgharging enough sothey cancelled yoir odrder
What are the 4 purposes of text?.
adelle is preparing a presentation on how children learn to read in the digital age. which statement from her presentation would be classified as a fact?
TRUE/FALSE. 6. us epa geologic sequestration of co2 draft underground injection control (uic) program class vi well construction guidance for owners and operato
What is the formula of cell A2 and cell A10?.
codes of conduct are not a good way for an organization to attract individuals who might want to work for a business that embraces high standards.
What does Hamlet mean in Act 2 Scene 2 when he says the play's the thing wherein I'll catch the conscience of the king?.
What do we learn about Jim in Chapter 23?.
What is the main point of the 4th Amendment?.