jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

Help pls Help pls Help pls Help pls Help pls Help pls
Please help me!!!! ASAPPPPPPPP!!!!
Écris chaque phrase avec les lettres majuscules et minuscules. Suis l'exemple. Ne change rien sauf les majuscules et minuscules. Modèle: EST-CE QUE VOUS ALLEZ V
Pipes and ducts are the common devices used in open systems. This is because the transport of liquids or gases in pipes and ducts is of great importance in many
Which of the following is an equation of the tangent line at (1, 2) of 3xy4 + 12y = 72?
in a two digit number. the units digit is thrice the tens digit. if 36 is added to the number , the digits interchange their place . find the number
11. (b) Pada pendapat anda mengapakah kerajaan Alam Melayu mengadakan hubungan perdagangan dengan kerajaan lain? [6markah] ​
A student states that the area of the gray border is 2 square feet more than the white area inside the border. Explain how to find the correct difference betwee
What is 4 divided by 4/7 in simplest form
1. Make tag questions of the following statements. (a) Let’s have a walk outside the farm, —- ? (b) I am in the habit of walking every morning, —- ? (c) Morning