iveyhall47 iveyhall47
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

If laundry detergent cost $6.40 for 128 oz and $3.20 for 64 oz. Which is the better buy?

Respuesta :

tylex17 tylex17
  • 25-01-2017
its the same ammount. 3.20 +3.20 is 6.40 and 64+64 is 128
Answer Link
nichole8399
nichole8399 nichole8399
  • 25-01-2017
it's the same either way. whichever u get, u r getting the same amount. it's just double the size and price exactly.
Answer Link

Otras preguntas

Writing Practice Prompt Passage The LEGO Movie (2014) User Reviews Reviewer: Tom Samuels This movie was not what I expected. I didn't like it at all. I just did
You want to investigate the bird and his swing and how they relate to Newton's laws of motion. List at least two questions you might ask
Why should the temperature of mammals be regulated​
the external and internal circumstances that surround the business are referred as
In ΔVWX, x = 77 cm, ∠X=74° and ∠V=16°. Find the length of w, to the nearest 10th of a centimeter.
Find the total surface area and lateral surface area of a chalk box whose height, length and breadth are 25 cm, 20 cm and 15 cm respectively.​
Why people give 1 star for correct answer l mao​
what was the cuneiform​
Select the reason that best supports Statement 8 in the given proof.
Squanto was a Wampanoag man. What happened to him?