cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

If a DNA template strand has a sequence of 3' TACAATGTAGCC 5', then the RNA produced from it will be which sequence? A.) 3' AUGUUACAUCGG 5'. B.) 3' TACAATGTAGCC
Becca had 13/15 of a yard of ribbon to use for her crafts projects. She used 3/7 of a yard to make a bow. How much ribbon, r, does Becca have left? Set up an e
A single stranded DNA has a base sequence of 5'GACTCCGTAACGGTTAACC3'.What DNA sequence will base pair
What does Frankenstein do to make his discovery about the source of life?
How do bones in a fossil survive for millions of years?
What event takes place in the second entry of Anne Frank's dairy?
The question is in attachment
What is the answer to 8xsquared-24x
Perpendicular lines intersect to form __________________ angles
How is the location of an electron described?