0604705 0604705
  • 23-03-2022
  • Mathematics
contestada

3 bags of food cost ​17.25$. How much would marco spend on 6 of cat ​food?

Respuesta :

JimboCade12
JimboCade12 JimboCade12
  • 23-03-2022

Answer:

$34.5

Step-by-step explanation:

3 x2=6

17.25x2=34.5

Answer Link
lkwkn
lkwkn lkwkn
  • 23-03-2022

Answer: $34.50

Step-by-step explanation:

Since 3 bags cost 17.50, 6 bags would just be 2 times that.

Answer Link

Otras preguntas

Solve for j. 9j-8=8+9
How to fraction 26.2 miles
The perimeter of a rectangle is 34 units its width is 6.5 units write an equation to determine the length of the triangle
Describe 83 in two other ways.
compare and contrast hunters and gatherers to farmers
Z--3/4=6 1/2 Help I have homework
how many lines of symmetry does a heart have
Which expression does NOT equal 4/5? 4 x 1/5 2 + 2/5 1/5 + 1/5 + 1/5 + 1/5 2 x 2/5
standard form of two hundred ten million, sixty four thousand,fifty
what does La Navidad es el 25 de noviembre mean in spanish