Seudónimo Seudónimo
  • 24-01-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony purchased 4 burgers for 4.60. Based on this rate, how much would one burger cost?

Respuesta :

emmavignola0117 emmavignola0117
  • 24-01-2017
All you need to do is divide 4.60 by 4
Answer Link
kayleighshearer
kayleighshearer kayleighshearer
  • 24-01-2017
4.60 divided by the number of burgers, being 4, equalling one dollar and 15 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which is a result of the Cold War? The Soviet Union built forced labor camps in Siberia. The United States became involved in the Vietnam War. The United States
Calculate the simple interest earned as a amount R1400 at an annual interest rate 6.5% over 3 years?
Which HIPAA standard requires providers to protect electronically transmitted and otherwise stored personal health information
g A 38-g ball at the end of a string is swung in a vertical circle with a radius of 21 cm. The tangential velocity is 200.0 cm/s. Find the tension in the string
how am i supposed to do this
Which is the point-slope form of a line that has a slope of -4 and passes through point (-3,1)?
Match the descriptions to the processes. Ice cream starts dripping down the sides of an ice cream cone. Fog is created by using dry ice. Frost forms on trees on
The perimeter of a rectangle is 12x + 4. Part A: If the length of the rectangle is 4x - 1, what is the width of the rectangle.
Which contemporary jazz artist was one of the first to use a synthesizer in their recordings?
The best explanation of how organism are able to develop and grow is by: