mvdzptfryc mvdzptfryc
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 6 ponds of chocolate that costs $51.00

Respuesta :

godstatus15 godstatus15
  • 25-02-2022
$8.5 per peice if chocolate
Answer Link
chessplayer601
chessplayer601 chessplayer601
  • 25-02-2022

Answer:

8.5

Step-by-step explanation:

51/6=8.5

Answer Link

Otras preguntas

the loss of topsoil in very dry areas of the world is known as
The Wall was designed to keep people separated in this European city.
Why must all living things excrete waste products?
Is a quail warm blooded or cold blooded
Edwards v. South Carolina protected people’s right to assemble and
List 4 organelles involved in cell division
List 4 organelles involved in cell division
Solve for x. 3(2x - 3) + 4(2 - x) = 0
Determine the density of CO2 gas at STP.
If an atom contains more electrons than protons, it is _____. a cation an anion electrically neutral