mayroneehernandez96 mayroneehernandez96
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 6 bagels for $2.64 complete the table to illustrate the unit price of a bagel

Respuesta :

hammy2007j3
hammy2007j3 hammy2007j3
  • 25-02-2022

Answer:

I don't know what type of table you are talking about but to find the unit price divide 2.64/6

Answer Link

Otras preguntas

What is a fixed percent of the principal?
Karim is ordering video games. Each game costs $39.99, and there is a $4.85 shipping charge per order. How much will it cost him to order any number of video
triangular region at the mouth of a river: it is rich in minerals which help to enrich the soil for farming
A skateboarder shoots off a ramp with a velocity of 5.0 m/s, directed at an angle of 57° above the horizontal. The end of the ramp is 1.2 m above the ground.
The effect of alcohol varies from one person to another, mostly because it depends on the blood alcohol concentration, or BAC. What does blood alcohol concentra
In a laboratory demo, a 12 V car battery powers two 12 V, 24 W lamps in parallel.The current is measured using an ammeter (of resistance 10 ohms) which is conne
what is the mathematical name for a diamond (quadrilateral)
What does multiplicative pattern mean?
Round 3,989.23655 to the nearest thousandth.
HELP ME PLS!put the verb in brackets in the correct tense.in some cases there is more than one possible answer.1.many people from the former communist bloc ____