layladakhlallah2020 layladakhlallah2020
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Please help!!!! A hardware store sells a pack of 4 specialty light bulbs for
$20. A grocery store sells a pack of 6 of the same specialty
light bulbs for $24.
w

Respuesta :

liviathecheater liviathecheater
  • 24-02-2022
20/4=5
24/6=4
pack of 6 is better value
Answer Link

Otras preguntas

What body of water do the Mississippi River and the Rio Grande flow into? a. Pacific Ocean b. Atlantic Ocean c. Gulf of Mexico d. Lake Superior
Combine like terms 5y-8-y
Which of the following represents a list of common nouns? a. child, adult, nurse, doctor, County Hospital b. spoon, fork, knife, park, picnic c. cup, plate,
6 to the second power ÷2 (3)+4
write the equation in slope-intercept form and find the slope
What conditions allowed the Spartans to create a professional army
(-x∧4 + 13x∧5 + 6x³) + (6x³ + 5x∧5 + 7x∧4) Help please!
A repair bill for your car is $553. The parts cost $265. The labor cost is $48 per hour. Write and solve an equation to find the number of hours t of labor spen
how to write 304,001 in two others forms
Triple my number add six and subtract twice my number my number plus three