notxlucas notxlucas
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Padma bought 3 pounds of grapes. Each pound of grapes costs $2.75. How much money did Padma spend on grapes?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2022

Hii!

We need to multiply so

3×2.75= 8.25

So she paid $8.25

Brainliest!=

Answer Link

Otras preguntas

if f(x)=-x+2 find f(6)
Make x the subject of the formula: y=x^{2} + 5
The approximate average distances from the sun to Mars and Mercury are listed below: Mars: 2.28 x 108 kilometers Mercury: 5.79 x 107 kilometers How many times f
Ron wants to make money painting portraits of people at the local mall. The mall charges Ron $22.00 a day for Ron to set up his materials to sell his portraits.
How to make hydroxyquinoline at home with grapefruit and lemon.
T(12-16) and R(-8,4) are dilated from the origin by a scale factor of 1/4. What are the coordinates of R'?
Kelly has a scarf that is 22 inches long. She folds the scarf in half three times. How long is the scarf now?
On a coordinate plane titled area of maya's poster, a curved line with a minimum value of (1, negative 1) crosses the x-axis at (0, 0) and (2, 0), and the y-axi
AP Physical problem the wording is really throwing me off and im totally lost on how to do this. I would love some help please and thank you! ​
According to the Taylor rule, if the inflation rate is one percentage point below the target of 2 percent but at full employment, then the Fed should Multiple C