djlykes09 djlykes09
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

A gallon of milk cost $2.79 in 2000. In 2015,it cost $3.98.

Respuesta :

itzliluzivertxoxo
itzliluzivertxoxo itzliluzivertxoxo
  • 24-02-2022
answer: not sure what the question it is that you asking but yeah, it increased by a 1.19…
Answer Link

Otras preguntas

what would i do without ur smartmouth pullin me and kickin me out
PLEASE HELP MEWrite a sentence using (each is) ​
Cost of goods manufactured during the year is $240,000, and work in process inventory on December 31 is $50,000. Work in process inventory during the year decre
What is the purpose of school?(give as much reasons as possible)
An education budget went from $800,000 to $1,120,000. What is the approximate percent increase?
9 Are the expressions below equivalent? How do you know?* (3 Points) 8x + 16 versus 4(2x + 4) Enter your answer
Here is a rectangle with some right triangles inside it. Which triangles are similar to triangle AED?
After a long school day, Brianna gets on her bike to ride home. She does not have her helmet on because she forgot to bring it with her for the day. Brianna get
Giving brainliest! Identify the form of precipitation that is sleet.
at one gas station gas cost $2.75per gallon. write an equation that relates the total cost, C, to the number of gallons of gas purchased, G,