tiffanyfrein tiffanyfrein
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

We buy these products for $50.00 and then sell them for $67.00

Respuesta :

BillyWong422
BillyWong422 BillyWong422
  • 23-02-2022

Answer:

$17.00

Step-by-step explanation:

The profit=67-50

=$17

Answer Link

Otras preguntas

It cost Julie $2 for the materials to make a bracelet that she plans to sell. She sells each bracelet for $7. What is her percent increase in price (also known
What is categorical data
What respiratory structure controls breathing? A. diaphragm B. lungs C. heart D. trachea
Solve for x in the triangle. Round your answer to the nearest tenth
Which statement describes iron? A. Iron is an insulator because the outer electrons of its atoms can move easily from one atom to another. B. Iron is a conducto
Skylar has sphere-shaped toys for her pool that each have a radius of 2 inches. If the toys fill with water, how many cubic inches of water would it take to fil
I NEED HELP ASAP. THIS IS IN SPANISH. CAN SOMEONE TELL ME THE DIFFERENCE!! Triángulo equilátero Triángulo isosceles Triángulo escaleno
Solve x4 + x2 – 2 = 0.
(Giving brainliest to best answer, don't make an answer if you don't know or its jumble) A relevant online media source best helps an audience A) believe the p
If 1/5 of the remaining blueberries is used to make muffins how many pounds of blueberries are left in the container