zjackson0107 zjackson0107
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Set B: 25 pens for $19.75; unit rate per pen

Respuesta :

benita44
benita44 benita44
  • 22-02-2022

Answer:

$0.79

Step-by-step explanation:

25 pens=$19.75

1pen= unknown

cross multiply

then divide by 25

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me please I need this for my test
Refer to the map of "The Major North American Land Biomes" to answer the question. Animals of the Deciduous Forest Biome may be found: in Canada in Texas in Me
Mhanifa u helped me with this question.... U said it was 25 and its not so why is it wrong
PART B: Which two quotes from the text best support the answer to Part A?
What happens in the middle of the poem heart to heart by Rita dove
Should the entire United States minimum wage be raised to $15 per hour? (Currently it is much lower, but some states have adopted it the $15 per hour)? Why/Why
Hello! If someone could help that would be great!
HELPP Five Movie tickets cost $57.50, what is the cost of 8 movie tickets? $80.50 $93.50 $87.50 $92.00
Fill in the blank: A _____ is dissolved by a solvent
Complete the sentence with present or past verb with (acabarse) and and indirect object pronouns (me or te) Preparamos mucha comida pero ___ en poco tiempo. ¡t