p4q9g4pcsr p4q9g4pcsr
  • 27-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz help with thisssssssssssssss

Plz help with thisssssssssssssss class=

Respuesta :

armouredlooie armouredlooie
  • 27-01-2022

Answer: The variable would be the number of hours you rented the skates. The equation is y=2x+3

Step-by-step explanation:

y= is the base

2x is the amount per hour with 2 the cost and x the hour

3 is the safety fee. It does not change.

Answer Link

Otras preguntas

The cost of 16 cupcakes at berrys bakery including $1.86 sales tax is $26.18 what is the cost of one cupcake not including sales tax?​
how did minerva impact later cultures in the western world
Megan has 30 rings. She gave 1/5 of them to her best friend. How many rings does Megan have left?​
Which characteristic best describes a tropical climate zone?
2. Which sentence correctly uses commas for items in a series? A.The student driver nervously turned the key put the car in gear, and pressed on the gas. B.The
Write the equation of the line in fully simplified slope-intercept form
I just need the equation to this thanks.
The Law of what of energy states this: The Law of ___________ of energy states that energy cannot be created or destroyed.
what is loud campaign​
The first english attempt at colonization in 1585 was in.