cerisibanda
cerisibanda cerisibanda
  • 26-01-2022
  • Mathematics
contestada


I need help
Iam really stuck on this question

I need help Iam really stuck on this question class=

Respuesta :

semsee45
semsee45 semsee45
  • 26-01-2022

Answer:

see attached step-by-step

Step-by-step explanation:

I have typed the answer using MS Word as there is no facility to write vectors cleanly using the equation function here.

Ver imagen semsee45
Answer Link

Otras preguntas

Find each unit cost $12 for 4 square yards $3.45 for 3.7 oz $9 for 5 L
Write a number sentence for the model. Let one white tile equal +1 and one black tile equal –1. A. –14 – (–6) = –8 B. 14 – 6 = 8 C. –14 – 6 = –8 D. –
What letter represents the activation energy for the reaction without/with the enzyme?
Discuss two reasons that people are interested in looking at the connections between films, films and audiences, films and real life, and films and academic dis
Why did the traders establish trading posts along rivers and other waterways?
find g'(4) given that f(4)=3 and f'(4) = -5. g(x) = f(x)/x
7 7 (–1) = a. 13 b. 16 c. 7 d. 10
What is the best way to determine the amount of fluid to consume after a workout?
When a copper atom loses an electron to become a Cu+ ion, what are the possible quantum numbers of the electron that was lost
average speed = distance covered divided by travel time. do some algebra and multiply both sides of this relation by travel time. what does the result say about