qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is any essay outline and what are the
help me please this is due today
freeze your? a. drink b. self c. brain. d. heather
Monopolies are inefficient compared to perfectly competitive firms because monopolies produce output with average total cost exceeding average revenue produce o
A bookmark is shaped like a rectangle with a semicircle attached at both ends. The rectangle is 14 cm long and 4 cm wide. The diameter of each circle is the wid
1.6. Why are teenagers more prone to alcohol abuse than adults? Give TWO.(2)reasons.til​
Number of atoms found in one unit of the compound potassium iodine
will give brainlest <3 What are the names of the angels shown in this diagram? A. ABC, ABD B. ABC C. ABD, DBC D. ABC, ABD, DBC
Why do you think nonmetals are used as insulators in thermos bottles?
Plz show all work. Quick thank you What is the solution to the equation? 3\root(5)((x+2)^(3))+3=27