qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

Find the height of a triangle that has an area of 30 square units and a base measuring 12 units.
what is the prefix for personal???
there were 50 cars parked at the airport car rental lot. Of those 50 cars, 10% were red. How many cars were red?
Which of the following best describes aggression? A. The need to strike out verbally or physically B. Losing your house because of a fire caused by faulty wir
Lungs are to breathing as _____ are to cellular respiration
Which of the following values of pH will change blue litmus paper red? a. 3.4 b. 7.0 c. 8.2 d. 12.6
Gene testing is foolproof since it scans the building blocks of humans.
Which measurement is a good indicator of physiological age? age measured in years ability to perform physical activities scores on a health and wellness survey
While China's government benefited from the ingrained ideas of Confucianism and legalism to establish civic behavior and virtue, India depended on _____________
The American Indian Voice Mastery TestTilesThe story involves creation from nothingPairsWhen there was no Earth, a gigantic cormorant dived intothe water in sea