kageyama27
kageyama27 kageyama27
  • 25-11-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE AHH I WILL GIVE BRAINLIEST

HELP PLEASE AHH I WILL GIVE BRAINLIEST class=

Respuesta :

BillyBob0531
BillyBob0531 BillyBob0531
  • 26-11-2021

Answer:

140 Minutes

Step-by-step explanation:

Y = 0.125x ---> Corinne every 1 minute

Y = 3.5 + .1x ----> Aretha

0.125x = 3.5 + .1x

-.1x               - .1x

0.025x = 3.5

0.025x/.025 = 3.5/.025

x = 140 minutes

Answer Link

Otras preguntas

what is 40688-7492025
Met paid $9 for 2 tuna sandwhiches at the same rate, how much does meg pay for 8 tuna sandwiches
The students in Mrs. Cosby's class were observing worms. The students wanted to find out if a worm's body weight is related to how much food it eats. For their
Malaria is a parasitic disease. True False
Reread this example of rhetoric from the passage. O! had I the ability, and could I reach the nation’s ear, I would, to-day, pour out a fiery stream of biting
Find the measure of the arc or central angle indicated
What suspicious activity does Winston decide to undertake after work, because of the balminess of the April air
Which of the following areas would most likely have the greatest amount of surface runoff? A) Low, Flat plain B) Sandy Beach C) Steep Mountainside D) V-shap
At a ceramic shop, each cup is $6.30 cheaper than each plate. If you totally spent $28.50 for 5 cups and 3 plates, what is the price of each cup and each plate?
Natasha is measuring the angles of a triangle. She measures the first two angles and gets 60° and 80°. What should be the measure of the third angle? A) 10°