Lythanex6928 Lythanex6928
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of the wood is 9.50$ per meter how much would it cost Matt to buy 2 1/2 meters?

Respuesta :

sportsgame828 sportsgame828
  • 22-11-2021

Answer:

$23.75

Step-by-step explanation:

9.5 x 2 1/2 = 23.75

Answer Link

Otras preguntas

the ratio of men to women in a certain factory is 3 to 4. There are 210 men
What are the first five terms of the pattern with the formula 2n + 2? The first five terms are , , , , and .
29/5 converted to mixed number
You own a lawn care business. in a typical week you drive 600 miles and use 40 gallons of gasoline. gasoline costs $1.25 per gallon, and your truck's fuel effie
How human health are affected by contaminated food
how do you use a number line to solve 235+123
40,000 is 10 times as much as
How did the United Sates and the Soviets end up on opposite sides
which of the following best describes the emergence of social class in early civilization?A. people were ranked based on their family size. B. people were ranke
Write the number in standard form! 600,000 + 50,000 + 400 + 3 + 0.1 + 0.08