grt48x6fdn
grt48x6fdn grt48x6fdn
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVDs can you buy 128 doll oats if one pack costs 16 dollars

Respuesta :

socialcreditman
socialcreditman socialcreditman
  • 22-11-2021

Answer:

1 pack = 16

128 dollars will get you 128/16 which is 8

so 128 dollars will give you 8 packs

Answer Link
nonee12223 nonee12223
  • 22-11-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

128 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

When was the earliest paper money found in China?
Please answer the problem in the picture.
Think about how the two texts describe French people living in Paris during the siege. Complete the table describing life in Paris during that time by writing i
You arrive at your first client meeting with Jaba's Smoothie Hut. Jaba's owner, Kim, has asked you to install a Wi-Fi network for his customers. Kim has told yo
Students perform a set of experiments by placing a block of mass m against a spring, compressing the spring a distance x along a horizontal surface of negligibl
I REALLY NEED HELP I AM GIVING BRIANLYEST AND I AM GIVING 20 POINTS FOR THE CORRECT ANSWER!!!!!!!!! After reading the sources, write a short essay explaining w
What is the process of copying a DNA molecule to make another DNA molecule?
Virtual image formed by concave mirror​
Can anyone help me with this please I really need help with this rq .
How did Ancient Rome influence Western society?