danieldormeus danieldormeus
  • 26-10-2021
  • Mathematics
contestada

3 hours worked for $12; 9 hours worked for $36​

Respuesta :

26abdelazizn
26abdelazizn 26abdelazizn
  • 26-10-2021

Answer:

For the first that person worked for 4 dollars an hour

2nd person worked for 4 dollars an hour

Step-by-step explanation:

12/3

&

36/9

=

4

Answer Link

Otras preguntas

Question Identify the parallel lines. Lines and are parallel.
measles has broken out in village.so the schools and offices........ [be].........closed down for a week.[put the verb in the bracket in the correct tense]​
Use the velocity vs time graph to analyze the motion of the object.
The sausage pizza is tasty but also greasy. The sausage pizza is tasty, but also greasy. Which is the correct punctuation for the sentence?​
Plz I am really stuck on this question, your time is appreciated.
i needed to write something long enough
What does voluntary cooperation do ?
For this function: f(x)=I-3x-1I find each of the following: a. f(-1) b. f(0) c. f(3)
1.does bass drum is ?a.aerophone b.chordophone c.idiophone d.membrophone 2.Nose flute is?a.aerophone b.chordophone c.idiophone d.membrophonei need help ‍♀️​
Help me pls. ‼️‼️‼️‼️‼️In your own words explain the concept of sea floor spreading