Bluekat2631 Bluekat2631
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Noel bought a 10 ounce box of cereal for $1.63. What was the cost per ounce?

Respuesta :

KBVegas KBVegas
  • 22-10-2021

Answer:

0.163 per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please find the value of x
The participation of citizens in national elections / referendums must be mandatory.please help me find material for debate ​
If fx) = 5x - 6 and g(x) = x2 - 4x - 8, find (f + g)(x).
what is the density of the pine log? Show your work.​
Somerset Computer Company has been purchasing carrying cases for its portable computers at a purchase price of $24 per unit. The company, which is currently ope
Tammy decides to double the length of each side of her sister's sandbox, but not change its height. It takes 10 bags of sand to fill the old sandbox. How many
4. In a long distance race, the athletes were expected to take four rounds of the track such that the line of finish was same as the line of start. Suppose the
¿Cuál de estas palabras no pertenece (doesn’t belong) a la familia del verbo caminar? A. Camisa B. Caminante C. Encaminado D. Correcaminos
A bowl has 9 green grapes and 13 grapes. Henry randomly chooses a grape, and eats it, and then choose a another grape What is the probability that both grapes a
Please help will do anything! Which of the following can be determined by this diagram?A.The energy of the mongoose is passed on to the hare. B.The cheetah supp