kf98d4sp9s kf98d4sp9s
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is
$7. A pack of eight 4.23
oz box apple juice is
$2.39. Which is a better
deal?

Respuesta :

qwertyuasdfg
qwertyuasdfg qwertyuasdfg
  • 22-10-2021
$2.39 i believe i haven’t done math like this in years but yeah if my multiplication is correct it’s that
Answer Link

Otras preguntas

Discuss generally how you could get a C++ Program running 2. Is C++ case sensitive? How does it affect your coding if C++ is case sensitive? 3. How do you use L
16, 19, 24, 31. ...What is the seventh term in the sequence?​
When did the Indian class system begin to change?
the average of three numbers is 22. the average of two numbers is also 22. what is the value of the third number in the original 3? A.20 B.21 C.22 D.23 E.24
How many elements have scientists named?
Over its long history, Hinduism has demonstrated remarkable religious tolerance and flexibility, even to the point of advocating polytheism, monotheism, and mon
What is the theoretical probability of rolling a 1, 2, 3, 4, 5, or 6 on a number cube?
Two students in a physics laboratory each have a concave mirror with the same radius of curvature, 55 cm. Each student places an object in front of a mirror. Th
Question 71 (1 point) Deep-ocean trenches mark the sites where lithospheric plates are subducting back into the mantle. Question 71 options: True False Question
A 20-μF capacitor has a charge of 60 μC. How much energy is stored in this capacitor?