liyahstruss
liyahstruss liyahstruss
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

help please brainless ​

help please brainless class=

Respuesta :

RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 22-10-2021

Answer:

5025.41

Step-by-step explanation:

$50.50 and 16 cents - $40.50 and 9 cents = $40.00 and 10 cents per mile. For x miles, we multiply $40.00 and 10 cents by x miles.

Also, we could convert dollars to cents by multiply it by 100 Since $1 =100 cents.

5066 - 40.59 cents = 5025.41 cents. For x miles, 5025.41 cents.

Answer Link

Otras preguntas

Isomers have identical formulas and different
Natural selection is most responsible for which of the following? A.the development of genetic mutations within a population of organisms B.the passing of fatal
Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $18.96. What is the unit cost per tube of lip gloss?
What are examples of ionic bonds.
Five more than three times a number is less than twelve. which inequality best represents this situation?
What function represents a reflection f(x)=3/7(2)^x over the x-axis
The perimeter of a college athletic field is 9696 meters and the length is 1818 m more than the width. Find the length and width.
Anyone help please???
A class contributed $8.40 in dimes and quarters to the red cross. in all, there was 45 coins. how many coins of each kind were there?
pleaaasse explain:)))