AGirlWithTooMuchTime
AGirlWithTooMuchTime AGirlWithTooMuchTime
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. ( 20 points! )

How many pounds of strawberries can you buy for $11.00?

Good luck!

Respuesta :

rinnn001 rinnn001
  • 21-10-2021
you can buy 3 pounds of strawberries for $9

thanks for the luck i think i did good ^^

have a good day/night/afternoon :)
Answer Link

Otras preguntas

a train has an average speed of 18 miles per hour how long will it take to travel 270 miles?
A predicate adjective is a word that renames the subject. a. True b. False
To maintain good balance in a horizontal relationship you must
The chemical change process whereby a molecule breaks down into simpler molecules or elements is called: decomposition endothermic exothermic a phase change
Chatoyancy is when a mineral shows a metallic luster. True and false?
The multidisciplinary, scientific study of old age is called: A) 7. B) gerontology. C) psychology. D) demography.
What is the potential energy of a 150 kg diver standing on a diving board that is 10 m high? The potential energy is J
The speaker in The Lamb describes Christ as a a. meadow c. voice b. river d. child
Which of the following is a consequence of sedimentation to wetlands? a. increased biodiversity b. water quality improvement c. habitat loss d. decreased turbid
Find the volume of the object shown. Use 3.14 for pi. Round your answer to the nearest hundredth.