pipersmith3822 pipersmith3822
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

it cost $3.99 for 15 fl. oz of detergent or $6.99 for 90 fl. Oz which is better to buy

Respuesta :

steelegabriel06
steelegabriel06 steelegabriel06
  • 21-10-2021

Answer:

6.99. You get much more for a cheaper price per unit.

Answer Link
user13482 user13482
  • 21-10-2021
the answer would be the $6.99 detergent because it has more oz
Answer Link

Otras preguntas

Which function in vertex from is equivalent to f(x)=x2+8-16x
what are the real zeros in f(x)=x^3+8
phrase "great splash at the picnic" used in a complete sentence
Which of the following is not written in standard form ? A. X+y=17 B.6x+2y=11 c.4x+3y=-9 D.4x+6y=12
The product of 7 and a number, increased by 25 is 228. what is the number
Solve the following system of equations graphically. Click on the graph until the correct solution of the system appears. 2x+y=3 3y=x-12
La próxima semana Lupe __________ el examen de ingreso. A. voy a dar B. va a dar C. vamos a dar D. vas a dar
Sue read 2/3 of the newest mystery book by her favorite author. Jack read 2/6 of the same book. Did Sue and Jack read the same amount?
what did France send to French Guiana
Recombination occurs during ____?