adamsraven038
adamsraven038 adamsraven038
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Sally paid $3.50 for 7 apples.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-10-2021

Answer:

each apple costs 50 cents

Step-by-step explanation:

3.50/7=0.50

Answer Link
graceym21 graceym21
  • 21-10-2021
Why did sally buy 7 apples
Answer Link

Otras preguntas

The correct examples of nonrenewable resources are: petroleum, coal, and gas water, petroleum, and coal water, wind, and sunlight sun, fossil fuels, and wind
What is the sum of the HCF and LCM of the number 2³ x 3² x 5x7 and 2² x 5² x 11
What are the pros and cons of Africa’s geography?
Given: 3x+12=8x−18 algebraic proofs Step Reason 3x+12=8x−18 12=5x−18 30=5x 6=x x=6
Which statement about income is not true? A. Income should increase over your career. B. Income is part of a budget. C. Income can come from multiple sources. D
when Vasco da Gama's travels into Africa, what were the men wearing?
p(m) = 2m² − 4m + 3, find p(1/3)
Solve the following problems using Pythagoras. Include a diagram . a. How long must a ladder be to reach 12 ft up the wall, if thefoot of the ladder is placed 2
Gene is tossing a normal quarter. He tosses the quarter 12 times and it lands on heads 9 times. If Gene tosses the quarter again, what is the probability that i
The following graph shows the market for widgets in a local hardware store. a) identify whether the price of widgets from $8 to $7 is elastic, unit elastic, or