raidenerai91 raidenerai91
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $8.28 for an 18 ounce jar of peanut butter. How much does it cost per ounce of peanut butter?​

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 21-10-2021

Answer:

8.28/18 = 0.46

46 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is x to the third power times x to the negative third power?
1. Plot 2. Conflict 3. Theme 4. Antagonist 5. Protagonist a. Humanity is both good and evil. b. A generous doctor and scientist who likes to conduct experiments
what is the zero for 2x2-7=4
what goes into 33 and 55
complete the perfect square v^2-2v=3
Mindie tosses a coin 50 times and gets 32 heads. Adam tosses the same coin 50 times and gets 28 heads. Cam tosses the coin 50 times and gets 21 heads. Jade toss
How did Sectionalism emerge in the 1820s, compare the priorities of the regions?
Say six people can be seated at a table. If two tables are put together 10 people can be seated. How many tables are needed to make a long table that will seat
What was one result of the building of the Great Wall of China
The small boat was scudding into the open sea with a full sail A. getting stuck B. sinking deeply C.moving swiftly D. rocking harshly ***********