soulsista012001 soulsista012001
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$340 for 16 ft2

The unit rate is ___$
/ft2.

Respuesta :

carkep0451
carkep0451 carkep0451
  • 21-10-2021

Answer:

21.25

Step-by-step explanation:

I did it in my head. It's hard to explain, but it's right.

Answer Link
mangalover42069 mangalover42069
  • 21-10-2021

Answer:

21.25

Step-by-step explanation: 340 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

What is 17.5% as a decimal?
what would you be most likely to measure be immersing an object in water and seeing how much the water level rises?
what is half of 750 i really need help
Use the translation (x, y)→(x+6, y-3): 1.What is the image of A(3,2)? 2.What is the preimage of C'(2,-7)? 3.What is the image of B(-4,1)? 4.What is the preimage
Why does chlorine react readily?
y=8/3x-5  my teacher want me to find the slope and y-intercept for each equation
The ratio of white marbles to blue marbles in the bag is equal to 2:3. There are 20 marbles in the bag. What is the possible number of white marbles and blue ma
The sum of the BLANK of the plane figure is called the perimeter
For what values of a is the distance between P(a,3) and Q(5,2a) greater than √26
what is 11/14 minus 1/6 as a fraction