MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

28. 202 202 The diagram above illustrates a meter bridge circuit under balanced condition. Determine the (a) 71.4cm (b) 10.0cm value of X. (c) 28.6cm (d) 57.2cm
Como se destruyen los grupos debido a la discriminación
Name the following compounds:
Explain the concept totalitarian regimes in the context of the Truman Doctrine​
(You only have to answer the second one)
Study the image of two waves traveling at the same speed through the same medium. Which of the following choices most accurately discusses the amplitudes and wa
Consider the exponential function modeling the data. According to the function, how many of the trees in the forest will have been infected by oak wilt by year
she uses an average force of 40N, moving the bowstring 0.2m. How much energy is stored in the bow
If 5 Superscript 3 b minus 1 Baseline = 5 Superscript b minus 3, what is the value of b
The cost of 1kg potatoes and 2kg tomatoes was 30 on a certain day. After two days the cost of 2kg potatoes and 4kg tomatoes was found to be 66. ​