TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

In 6 times 7 equals 40 - 6 and 7 are factors 42 is the Sun or the predicate
analyze the importance of compromise in government by examining and explaining The Great Compromise and The Three Fifths Compromise. Also, give your opinion whe
What happens when the lungs recoil? a. Ribs and diaphragm muscles contract. b. Internal respiration occurs. c. Inspiration occurs. d. Expiration occurs
what type of relationship do two people who work the same job share
In response to the Wilmot Proviso, John C. Calhoun introduced legislation that would do what? A. Allow each new territory to decide the issue of slavery on its
which best describes disagreement between scientist
what is cartilage? What is its role in the skeletal system?
-2/3-5/6= write in simplest form
Which of the following would be considered an observable indication of global warming
Which of the following describes why wetlands are important to the water cycle? A.Dense vegetation helps filter out pollutants in the water. B.Open meadows help