TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

What is the height of a right circular cylinder that has a volume of 48 cubic centimeters and a radius of 2 centimeters?a12cmb24 cmc36 cmd48 cm​
How was Ireland put under Englands rule?
What is the opposite of 5.75
You will get brainiest if get right! Calcium metal (Ca) and chlorine gas(Cl2) undergo a chemical reaction to form calcium chloride (CaCl2). Which equation repre
A Washington Post article reported on a study about alcohol consumption and cancer in women. Since 1996, a team of British researchers has been gathering detail
PLEASE HELP ME!!!!!!! VERY CONFUSED AND I NEED THIS!!!!
Michael is planning to invest his 2,000 into a bank account between investment A with 8% simple interest or investment B with 6% compound interest. He also plan
11x-y=21 9x+2y=-11 solving by subtitution plss help
Please help I will give brainliest
I don't need help with this but I got so many points and I don't know what to do with them:) -4x²-9+10x+16x²-12x