chelsiii45 chelsiii45
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

Joe bought 16 pounds of flour for $7.
How many pounds of flour did he get per dollar?

Respuesta :

erinpadron
erinpadron erinpadron
  • 24-09-2021

Answer:

112

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Kayla Can buy 2 pounds of bananas for $7. Write an equation to represent the cost , c, for b bananas.
hellpppp pleaseeeeeeeeeee
I don’t understand this I don’t need an explanation can someone just please help me please
Classify the absolute value statements based on their values. |-3| |5| |4| |-4| |3| |-5|
Which new Technology keeps civilians safer during war?
who is Catherine the Great
Find the area of the shaded region in the figure below.
Explain how this enables the bacterium to detect the population density
Identify all the lines on the graph with unit rates that are less than 2 and greater than the unit rate of the relationship in the table.
The penalties for a person's second DUI conviction include installation of an ignition interlock device for __________. A. no more than two continuous years