AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When can an ecosystem sometimes repair itself? after houses are built after a chemical spill after natural pollution after clear cutting a forest
$7.50 admission 20%off 5.75% taz total is
The sliding filament model of contraction states that __________.
Answer and show work number 39
13lbs.,7oz converted to kilograms
What is the name of the structures in the lungs where diffusion of gases occurs?
Margo found that 3x741 = 2,223. How could you use mental math to find the product of 6 x 741?
What is the scientific name for the white oak tree?
Mr. underwood quotes in to kill a mockingbird
select option that continues pattern? 3,-6,12,4,20