davidolivacamacho898 davidolivacamacho898
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

SHOPPING Ms. Morgan bought 3.5 pounds of bananas at $0.51 a pound and 4.5 pounds of pineapple at $1.19 a pound. How much did she pay for the bananas and pineapple?

Respuesta :

emboninwi emboninwi
  • 22-09-2021

Answer:

Answer:

1.76 for bananas 5.36 for pineapples

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solving one step equations 28+12x=8x-4
Use expressions for odd integers to confirm the conjecture that the product for two odd integers is an odd integer.
What is another name for ray WV
Why cant chloroplasts and mitochondria live outside the cell now?
1. Give an example of a repeating decimal where two digits repeat. Explain why your number is a rational number.2. Explain why any rational number is either a t
how many bricks are left over if you place 213,854 bricks in groups of 10,000?
convert 6 4/5 to an improper fraction
How might 2,197 be written as a base number with exponent?
For which achievement is Suleiman the Magnificent best known? (1) building the Dome of the Rock in Jerusalem (2) spreading Christianity into the Balkan Peninsu
The cover of a photo album has an area of 97.5 square inches. Find it's area in square centimeters. (1 cm = 0.39 in)