gigiop gigiop
  • 21-09-2021
  • Mathematics
contestada


Mrs. Jones spend $15 of 12 bottles of water. How much did Mrs. Jones spend on one bottle

Respuesta :

aliogaili5
aliogaili5 aliogaili5
  • 21-09-2021

Divide 15/12. You'll get 1.25. (mark brainliest if u want to ty)

Answer Link
mariajbanco mariajbanco
  • 21-09-2021

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

15 divided by 12 = $1.25

Answer Link

Otras preguntas

what is the value of the 5 in the diameter of a half dollar?
Your, mouth, esophagus, stomach, and intestines help to form which of the following? A: cell be: tissue C: organ or D: organ system
you buy six notebooks and a backpack. The cost of the backpack is$ 17.90. You pay 6% in sales tax. Your total bill is $30.74 how much does each notebook cost?
Why might a dictatorship hold an election? How was their elections differ from our elections
How did Cromwell’s agents punish a woman who attributed a miracle to the image of Our Lady at Walsingham?
What is the solution to 3x+8=9+4x ? .
2/(x^2)=4/x+1can any one solve this for me please
What are 10 abiotic factors of the amazon rainforest?
olivia goes to egypt and saw a model of a pyramid. She enlarged it using a scale factor of 1.2. What will be the perimeter and area of the new triangle pyramid?
a gallon of water weighs 8.354 pounds. Simon uses 11.81 gallons of water while taking a shower. about how many pounds of water did Simon use?