pellotperezmariet pellotperezmariet
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4 per pound You need 4oz of butter for your formula How much does the butter for 1 portion cost?

Respuesta :

iiyumi iiyumi
  • 25-08-2021
2 I think :) hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

To decrease an amount by 3% what single multiplayer would you use? Please answer, homework is due in the morning xx
How many hair follicles does a human have?
what was the goal of the scientific method developed by Bacon and descartes?
How do you pronounce Gjallarhorn
Which of the following sentence contains a compound predicate? A. While he swam, she collected shells. B. She raced along the path to beat him to the beach. C
What are the cracks between the plates of the lithosphere called
What is a community composed of? A. Habitats B. Populations C. Abiotic factors D. Biotic and abiotic factors
three gallons of paint are used to paint 16 wooden signs. how much paint did each signs use.
Suppose functions are defined as follows.u(x)=x^2+7w(x)=radical x+4Find: (w o u)(5)         (u o w)(5)
How do you think that the food eaten by early humans affected the ways that they lived?