emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Solve the following absolute value inequality
Please help! 20 points thanks :)
Two grains weighing 100kg 250 g and 150kg 250g are mixed and packed equally in 15 bags. Find the weight of each bag. a.16.8 kg (b) 16.7 kg (c) 17 kg (d) 20 kg
Describe how we can help others that are infected or that have a disease without putting ourselves at risk. be specific.
I'm having difficulty studying, what is the two suggests that you do in Spanish?​
need help with writing a email cover letter for a job application. It has to be three to five paragraphs sentence and 275 words​
1) Determine the average speed of a bicycle that travels 15 m in 3.5 seconds.
A recipe for four people takes 300 grams of flour. How many grams of flour would be needed if the same recipe is followed to feed a. 8 people b. .2 people c. 20
A person drove 30 miles per hour on a trip. If he had driven 40 miles per hour, he would have arrived 4 hours earlier. What was the distance the person drove?​
state some important uses of magnet​