orioncest
orioncest orioncest
  • 23-07-2021
  • Mathematics
contestada

The sweet shop sells licorice at $9.40 per kg. How much would 250g of licorice cost?

Respuesta :

zeinab60 zeinab60
  • 23-07-2021
Answer:2,350$


9.40 x 250=2350
Answer Link
choatnyalat choatnyalat
  • 23-07-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

1kg=1000

Answer Link

Otras preguntas

What is the greatest common factor of 14, 22 and 26
In the atmosphere water vapor condenses to form clouds.
How do I find the complementary angle of 69 degrees?
Which SI unit of measurement should be used for the vertical axis? a. K b. S c. F d. J
3x+3=18 answer please
Which lines from the play Antigone reflect Creon’s realization of the tragedy he has brought to Thebes?
a black cat bring or brings bad luck, according to an old superstition.
When sodium and chlorine combine chemically they form the compound what?
why0.6 is ten time as much as 0.06
The center of power for the western part of the roman empire was