shakirayoung4
shakirayoung4 shakirayoung4
  • 23-06-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs .Thomas has $71.00 to purchase bottles of juice for her class. If the bottles of juice cost $3.55 each ,how many bottles can she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-06-2021

Step-by-step explanation:

hear is your answer with calculation

Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

The formula for the volume of a pyramid is V=1/3 BH Which of the following equations is equivalent to the given formula?
A large mass of moving ice and sown on land that covers much of continent or large island
What happens during glycolysis in cellular respiration
A key is a taxon. A. True B. False
is it ever okay to break the law? give examples as to whether it is or not
The devshirme system provided the Ottoman Empire with
What file transfer is a copy of the file from the storage media into your computer's memory A printing B opening C emailing
The great economic and social divisions between the North and South in the first half of the 1800s eventually led to the Civil War. During those prewar years, t
A college requires all incoming freshman to live on campus. The college has two female freshman dormitories: Williams and Hillside. For an upcoming school year,
Solve the equation using the distributive property and properties of equality. 1/2(x+6)=18 What is the value of x?