macauleymjohnson2
macauleymjohnson2 macauleymjohnson2
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

at freddie's fruit stand peaches are on sale you can buy 10 peaches for 2.00 how much dose each peach cost​

Respuesta :

ubada5531
ubada5531 ubada5531
  • 26-05-2021

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A rental car company charges $63.41 per day to rent a car and $0.05 for every mile driven. Ella wants to rent a car, knowing that: She plans to drive 275 miles.
how to get 24 with 21 5 3 10 math 24
If one nickel has a mass of nickel 5 grames so what is the mass of 6 nickle
i need a little help and i suck at math so pls help me
Al pagar una cuenta de S/ 143 se le cobró una mora del 10%. ¿Cuál era el pago original?
_______ whose teachings promoted humanity, patience, and respect for nature, recommended an active role in society rather than withdrawing from it
Tell me your life story
A car and an SUV both hit a patch of ice while driving eastbound down the road. The 1200-kg car was moving at 5 m/s when the 2600-kg SUV hit it from behind at a
i need someone to change it to imperative in Spanish, please. bienvenido a tu primer día, tendrás que trabaje duro. tienes que terminar todo tu trabajo a tiemp
Define Tybalt from Romeo and Juliet