missyandy2393 missyandy2393
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jill bought 2.6 pounds of chicken. If the chicken cost $3.85 per pound, how much did Jill pay for the chicken

Respuesta :

kenna2408
kenna2408 kenna2408
  • 23-05-2021
He/She paid 10.01
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Please need help thank you
HELP ASAP LIKE ASAP ASAP PLS!!!!!
Please help me with this. (easy)
8a. Brian has $24 worth if pizzas delivered to his house for a $3 delivery fee. He pays 7% sales tax and a 15% tip, which are both calculated on the total price
NEED HELP FAST PLZ!!!
Sarah has 31.2 pounds of dog food. She divides the food into bags that will hold 5.2 pounds each. How many bags will Sarah fill with dog food?
Sarah is redecorating her bedroom and wants to pack away some picture frames. She is using a box that has measurements of 7 1/2 inches long, 3 2/3 inches wide,
probability help , not understanding
type an (x,y) ordered pair to put a point on this line.​
The school had hired a speaker to motivate high school students to work hard in class. The speaker ended his presentation with this statement “Most of the stude