As24princess As24princess
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Please help before 2:10 pleaseee

Please help before 210 pleaseee class=

Respuesta :

bbczone
bbczone bbczone
  • 26-04-2021

Answer:

B. $0.08/oz

Step-by-step explanation:

You have to find the pattern. Divide the amount of ounces by the cost to see that you are dividing by 12.5. So, 12/12.5 = 0.96. Soooo if you do 1 ounce/ 12.5 you get 0.08.

Answer Link

Otras preguntas

El cartero necesita la carta hoy. a. cheque c. pagar b. entregar d. estampilla
Which is the correct order of the steps for cleaning and sanitizing?
Simplify each expression -6x-4y+2+3x+12y-6 -15x-3y+16x+4y -6x-4y+2+3x-12y+6 2x+2y-6x-3+2y+6
you have been cleaning a dispensers for 35 mins and you cleaned 6, how long did it take to clean 1
How do I do this chart? Need help ASAP.
What of earths layers is about the same temperature
Going to fly for georgia to Australia and cross over the Atlantic ocean in the process, in what direction would you be flying
When light waves pass through the lenses of a pair of glasses, the light waves ______________ .
what are the measures of EBG and EBC? Classify each angle as acute,right, abtuse or straight
When completing an application what color ink do you use