Ladybug2108 Ladybug2108
  • 25-04-2021
  • Mathematics
contestada

This Question has two parts.
Y = x

This Question has two parts Y x class=

Respuesta :

barraldaniella63
barraldaniella63 barraldaniella63
  • 25-04-2021

Answer:

0.10

Step-by-step explanation:

not sure if it's correct but if there were 20 ounces in the water bottle and the water bottle costed 2 dollars, each ounce would cost 10 cents because 2 divided by 20 = 0.10. this would make sense for a real life situation.

hope this helped!

Answer Link

Otras preguntas

On which continent is the Nile river located
Find the value of (3 + 4)2.
KJ and KL are the legs of the right triangle below.True or False
decimateWhich statements illustrate the difference between the Roman republic and the Greek democracy? Select all that apply.
In the past five years 30% of the worlds newly discovered oil reserves
Question 3 (Essay Worth 10 points) (03.06 MC) Part A: Eveline rented a car at $180 for 4 days. If she rents the same car for 9 days, she has to pay a total rent
Simplify before multiplying and use the reciprocal of the second fraction to divide.
A therapist is interested in helping her client get a clearer understanding of his motives and actions. this therapist is most likely to be a/an ________.
4 most people how many alcoholic drinks does it take before judgment physical reaction time are impaired
In which situation is the distance traveled proportional to time? A car moving in stop-and-go traffic A person biking on a trail at 12 miles per hour for 20 mi